Біжу за неї, а ти подбай про себе

10 жовтня в Яремчі відбулася акція в рамках загальноєвропейської ініціативи Race For The Cure. Захід дозволяє зібрати кошти для потреб жінок, які борються із раком молочної залози. Про подію повідомляє регіональний часопис “Яремчанський вісник”.

В Україні кошти збирають для діяльності благодійного фонду Inspiration Family – це об’єднання трьох громадських організацій Soul Sisters, Cancel/R та Квант, які працюють задля допомоги та підтримки дорослих онкопацієнтів.
Засновниці фонду – п’ять жінок, які пережили рак і тепер допомагають іншим.
Головними напрямками діяльності є адвокація, надання інформаційної, психологічної та емоційної підтримки пацієнтам та їх близьким, а також проведення інформаційних кампаній для широкого загалу.
Тож, долучившись до забігу, яремчанці внесли свою лепту в допомогу пацієнтам із раком молочної залози. Окрім того, було проведено інформаційну акцію щодо необхідності ранньої діагностики.
До заходів долучилася Яремчанська центральна міська лікарня.
Там 20 жовтня – у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози – лікарі проводитимуть спеціальне обстеження: УЗД грудей, огляд лікаря та спрямування (за потреби) на мамографію. Усе в одному приміщенні, адже в лікарні встановили мамограф.
В Україні рак грудної залози лідирує серед жіночих онкологічних хвороб: щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика.