Чого чекати: коротко про проєктні ставки земельного податку в Яремче та Микуличині

Яремчанська міська рада переглядає розміри ставок місцевих податків та зборів. Сьогодні, зокрема, було озвучено цифри земельного податку та  ставки орендної плати за землю, які, в разі прийняття відповідних рішень депутатським корпусом, планують застосовувати в 2022 році.

Ставки оподаткування земель сільськогосподарського призначення пропонують залишити на рівні попередніх років і вони складатимуть 110 гривень за гектар землі  в рік у Яремче та 140 грн  – в Микуличині. “Різниця в сумі є через те,  що в Микуличині немає нормативно-грошової оцінки земель і ми відштовхуємося від загальнодержавної нормативно-грошової оцінки, визначеної законом”, – пояснив секретар Яремчанської міської ради Петро Жіляк.

Податок на землю для будівництва житлового будинку в разі прийняття становитиме 300 гривень в рік за 10 сотих землі в Яремче та 125 грн – в Микуличині. За комерційну землю доведеться платити значно більше: у рік 11 250 грн за 10 сотих в Яремче та 9255 грн – в Микуличині.

Планують підняти також і вартість оренди землі. Так, за орендовану землю під магазинами в Яремче можливо доведеться платити з розрахунку 60 000 гривень в рік за 10 сотих, а в Микуличині – 49360 грн. Дещо менша вартість оренди землі під кафе, ресторанами, колибами та готелями: 37500 гривень в рік за 10 сотих в Яремче та 30850 грн – в Микуличині.

Самі ставки оподаткування земель у відсотковому еквіваленті можна знайти у відповідному проекті рішення, переглянувши його на сайті Яремчанської міської ради.