В Міністерстві розвитку громад не задоволені темпами та якістю будівництва яремчанської школи

25 вересня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, перебуваючи з робочою поїздкою в Івано-Франківській області, відвідав об’єкти, які реалізуються в області в рамках програми Президента «Велике будівництво».

Зокрема, Міністр Олексій Чернишов разом з головою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федорівим ознайомився із ходом капітального ремонту стадіону спортивного комплексу ім. А.П. Гемби у м. Івано-Франківську та реконструкцією з добудовою нового корпусу ЗОШ № 1 у м. Яремче.

Міністр висловив низку зауважень щодо стану реконструкції школи, строків та якості облаштування нового корпусу та забезпечення умов інклюзивності для дітей з обмеженими можливостями. «Потрібно затвердити реальний графік добудови нового корпусу і реконструкції фасаду школи, адже до запланованого терміну здачі залишилось зовсім небагато часу. Також тут повністю відсутня інклюзія, забезпечення якої є однією з вимог програми «Велике будівництво» по об’єктам соціальної інфраструктури. Цей освітній заклад не став історією успіху, і це не питання коштів, це питання ставлення керівництва ОДА до виконання Програми», – наголосив Олексій Чернишов.

На нараді з керівництвом області Міністр заслухав звіт обласної державної адміністрації про стан виконання програми «Велике будівництво», а також доповідь моніторингової групи Мінрегіону, яка протягом тижня перевіряла об’єкти, які реалізуються в рамках програми в області.

Міністр відзначив недостатню динаміку ходу ремонтних та будівельних робіт по проектах, адже згідно звітів, з 15-ти  об’єктів в області здано лише три.  «Як запевнило мене керівництво ОДА, вже найближчим часом будуть готові три дитсадки та два спортивних об’єкти. А усі заплановані проекти будуть завершені до кінця 2020 року», – повідомив Олексій Чернишов.

Міністр зазначив, що найбільшим недоліком реалізації програми «Велике будівництво» на Івано-Франківщині є повільне освоєння коштів. Міністр зобов’язав область пришвидшитись з освоєнням коштів та завершити реалізацію проектів у заплановані строки з обов’язковим дотриманням усіх норм та стандартів, а також врахувати зауваження, зазначені у звіті робочої групи Мінрегіону. Олексій Чернишов також доручив керівництву області підготувати перелік об’єктів, які будуть реалізовуватись в області  в рамках «Великого будівництва» у 2021 році.