А що там з автостанцією?

Знята вивіска, зачинені ролети на місці дверей, а на вікні висить оголошення про оренду. На те, що раніше тут була автостанція, натякає лише  напівскручений листок з інформацією, о котрій годині відправляється автобус «Яремче – Львів». І все.

То що з автостанцією? Чому вона зачинена? Невже курортне місто Яремче залишилося без такого важливого елементу транспортної інфраструктури?

Коли на початку червня розмови про закриття вперше пробіглися інтернетом, ми звернулися до представників міського комунального підприємства та відділу містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства з тим, щоб отримати хоч якесь пояснення ситуації. Виявилося, що на той час в місті ще ніхто не розумів, що сталося і чому автостанція не працює. Насправді, це трохи дивно: добрий господар має бути обізнаний з тим, що твориться на його території, особливо, коли є якийсь збій… Тоді ми зателефонували до власників приміщення автостанції – ТДВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій». Заступниця генерального директора товариства Ірина Заліська підтвердила простій у роботі яремчанської автостанції, втім тоді у розмові запевнила, що явище це – тимчасове. «Оскільки поки-що не відновилися всі маршрути, автостанція не працює. Через низький пасажиропотік і, відповідно, низьку рентабельність, ми не в змозі її утримувати, адже це дуже затратно. Як тільки відновить роботу вся сфера транспортної галузі,  автобусна станція в Яремчі працюватиме знову», –  повідомила представниця ОПАСу. За словами пані Ірини, на час карантину було призупинено роботу багатьох автостанцій в області, зокрема в Надвірній, Снятині та Городенці.

Здавалося, все зрозуміло: поїдуть всі маршрутки – відкриють автостанцію. Але в приміщенні помітили ремонтні роботи і містом знову почали ширитися чутки – цього разу вже про майбутній ковбасний магазин. Слід зазначити, що разом з чутками спостерігалися і певні дії місцевого керівництва: на засіданні виконкому 23 червня міський голова Василь Онутчак повідомив про те, що мав того дня їхати до Івано-Франківська на перемовини щодо автостанції, однак тоді корективи внесла повінь і зустріч довелося перенести. Декілька тижнів не було жодних новин, і ось, 10 липня, на позачерговій сесії Яремчанської міської ради з’явилася бодай якась офіційна інформація щодо ситуації з автостанцією. Директор міського комунального підприємства Юрій Карпін зустрівся з генеральним директором ТДВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій» Віталієм Запухляком і привіз від нього лист у відповідь на звернення заступника міського голови Тараса Клим’юка.

Отже, у листі керівник ОПАСу підтверджує простій автостанції «задля унеможливлення розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію…, на сьогодні та до моменту повного відновлення транспортної інфраструктури…». Також абсолютно безпідставною називає інформацію «щодо розміщення магазину продажу м’ясних виробів та/або надання в оренду приміщення».

За словами Юрія Карпіна, власники яремчанської автостанції хочуть її модернізувати і перетворити в транспортний туристичний хаб. «Те, що відбувається на автостанції, не подобається і їм (ОПАСу – ред.). Автостанція в тому вигляді, в якому вона була – пережиток совка: тут треба робити не просто АС, але і туристичну довідку. Також планують відкрити касу для продажу квитків на міжнародні напрямки», – каже директор МКП.

В ОПАСі просять владу Яремче навести лад на території автостанції, адже юридично земля знаходиться  в користуванні підприємства, а фактично нею користуються й інші підприємці, які, на відміну від ОПАСу, не мають жодних зобов’язань.

Тож, виходить, що питання, буде в нас автобусна станція чи ні, залежить не лише від ОПАСу, але і від дій міської влади.  Обласне підприємство автобусний станцій наразі сподівається, що завдяки спільним діям вдасться подолати кризові процеси.