Після повені: що робити далі?

Вода після опадів поступово сходить, а люди оговтуються від масштабів завданої шкоди. За даними ДСНС, станом на ранок 25 червня на Яремчанщині підтоплено 613 житлових будинків, досі вода залишається  в 310 хатах, тому у багатьох зараз виникає питання, як безпечно повертатися до проживання в будинку, який побував у воді? Пропонуємо ознайомитися з інструкцією рятувальної служби, щоб не допустити небезпечних помилок.

 

1. Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, немає провалин у будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

2. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку. Остерігайтесь пошкоджених електричних кабелів. Найкращий варіант – вимкнути електроживлення на розподільчому щиті.

3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду й домашніх речей та прилеглої до будинку території.

5. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

6. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

7. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбудьтеся їх та консервації, що була затоплена водою й отримала ушкодження.

8. Усе майно, що було затоплене, підлягає дезінфекції.

9. Якщо виявили пошкодження водопровідних, каналізаційних чи газових магістралей, одразу повідомте про це відповідні служби та організації.

10. Дізнайтеся в місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.