Наслідки негоди на Яремчанщині

Сильні опади завдали чимало клопотів жителям Прикарпаття. Підтоплені підвали та подвір’я, розмиті дороги, зсуви берегів річок та потічків – минулими вихідними стихія розгулялася не на жарт. За повідомленням Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації, протягом минулої доби на виклики рятувальники структурних підрозділів управління ДСНС в області виїжджали неодноразово.

На Яремчанщині в неділю, 21 червня, двічі відкачували воду з підвалів будівель. Так, в присілку Дора по вул. Кам’янка через підняття рівня води в місцевому потічку підтоплено два дворогосподарства та два підвальні приміщення. Працівники ДПРЧ-9 викачали 20 м.куб. води з приміщення приватної садиби. В Татарові працівники ДПРП Ворохта надали допомогу населенню по відкачуванню води з підвального приміщення восьми квартирного житлового будинку, що на вул. Курортна. Викачано 40 м.куб. води.

Додають роботи і любителі екстріму. Зокрема, вчора о 14.47 рятувальникам потупило повідомлення про те, що на р. Прут в Татарові шестеро жителів Ворохти перекинулись у воду з човна і не можуть самостійно вибратись на берег. О 15.26 рятувальники приступили до проведення пошуково-рятувальних робіт . О 15.45 всі шість осіб вийшли самостійно на берег річки. Потерпілих одразу оглянули медики. Згодом їх направили до місця проживання.

Близько третьої ночі 22 червня рятувальникам стало відомо про пошкодження дамби на приватному ставку (загальна площа 0,5 га, глибина 1,5 – 2 м) в Микуличині (уч. Горби). Була серйозна загроза підтоплення житлових будинків, які знаходяться на відстані п’ятидесяти метрів. По прибуттю встановлено, що відбулось часткове руйнування дамби ставка біля шлюзів і спостерігається поступовий витік води, однак підтоплень будинків не виявили.

Наслідки стихії наразі фіксують практично у всіх населених пунктах Яремчанщини. Розміри завданих збитків поки що невідомі.

Тим часом, управління ДСНС вкотре передає штормове попередження: ввечері 22 червня та протягом доби 23 червня по області очікується сильний дощ. Оголошено другий рівень небезпечності, помаранчевий. У зв’язку з вiдновленням значних та сильних опадiв, 22 – 24 червня очiкується формування наступної хвилі дощового паводку з пiдйомами рiвнiв води на:

– 1,0 – 2,0м в гiрськiй частинi басейну рiчки Прут, на окремих дiлянках до 2,5 м;

– на 0,5 – 1м на дiлянцi Галич – Нижнiв, над рівнями 22 червня станом на 08.00 годину.

Мiсцями можливий вихiд води на заплаву. У мiсцях випадiння сильних опадiв можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, в гiрських районах iснує загроза сходу селiв.