Стратегічний розвиток туризму Івано-Франківщини

Дві тисячі двадцятого року завершується реалізація програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки. Облдержадміністрація розпочинає підготовку нової цільової програми з урахуванням положень Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.

У руслі загальноєвропейських трендів державно-приватного партнерства було ініційовано всеохоплювальне обговорення пропозицій до проєкту програми з експертним середовищем, туристичним бізнесом та громадськими організаціями. Тож 24 лютого в місті Івано-Франківську відбулася стратегічна сесія експертів «Туризм Івано-Франківської області 2030».

На початку заходу відбулося вручення нагород лауреатам і переможцям першої туристичної премії Івано-Франківської області 2019 (Ivano-Frankivsk Region Tourism Award (IFTA’2019).

Ініціатором цієї нагороди став начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко. Премія IFTA вручається громадським активістам та представникам бізнесу за досягнення у сфері розвитку туризму Івано-Франківської області.

Одним із спеціальних переможців премії IFTA’2019 став голова ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрій Дзвінчук, який отримав відзнаку за просвітницькі краєзнавчі проєкти та розвиток державно-приватного партнерства у сфері туризму.

«Як відомо, туристична галузь на Прикарпатті є невід’ємною частиною економічного та соціально-культурного розвитку регіону. Особливо для Яремчанського краю, де туризм є основним видом підприємницької діяльності та запорукою фінансової стабільності. Звичайно, існує чимало проблемних питань, які ми повинні вирішувати та обговорювати у широкому колі представників влади, бізнесу та громадськості. Влада має чути нас та враховувати наші пропозиції під час напрацювання нормативних актів, а ми своєю чергою станемо підтримкою та партнерами у їхній реалізації. Тільки йдучи таким шляхом, можна досягти успіху та розвитку не тільки туризму, але й усіх інших сфер життєдіяльності нашого краю, — відзначив Андрій Дзвінчук. — Сподіваюся, не за горами той час, коли можновладці переоцінять своє ставлення до туристичної галузі. Перестануть сприймати її як другорядну додаткову галузь економіки і усвідомлять всю важливість та колосальний потенціал росту регіональної економіки, до якого може спричинитись цілеспрямований розвиток туризму в області», — підсумував переможець.

Приємно, що до сімки лауреатів туристичної премії Івано-Франківської області 2019 року увійшли ще два представники туристичної Яремчанщини: Тарас Тустанівський – готельєр, голова ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» — отримав премію за розвиток державно-приватного партнерства у сфері туризму та проведення кращого туристичного бізнес-заходу 2019 року, а Іван Гаврон – готельєр, ресторатор, меценат – за популяризацію туризму та культурної спадщини Яремчанщини.

Варто відзначити, що премію IFTA’2019 присуджували і головним туристичним подіям в нашій області. Одразу два великі заходи, проведені на Яремчанщині, потрапили до переліку найкращих: Велика конференція готельєрів та рестораторів Яремчанщини і Перший гуцульський карнавал.

Після нагородження відбулася тригодинна дискусія експертів, на якій обговорили стратегічно важливі питання розвитку туризму. Зокрема, проаналізували, чи припиниться ріст туристичних потоків і які рішення та дії потрібні, аби зберегти високу відвідуваність області. Також дискутували щодо того, як можна подолати диспропорцію розвитку туристичної інфраструктури та диверсифікувати туристичні потоки; як монетизувати або зменшити транзитність потоків в області; якими можуть бути точки росту туризму; які розвиткові проєкти потрібні області; яким є майбутнє державно-приватного партнерства і чи потрібна області організація з маркетингу дестинацій у сфері туризму.

Участь у події взяли понад 50 осіб – представники органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, туристичного бізнесу (туроператори, готельєри, гіди), ВНЗ, громадських організацій.

Всі озвучені пропозиції від експертів і учасників буде опрацьовано, і вони стануть основою для підготовки проєкту нової програми розвитку туризму в області на 2021-2027 роки.

Юлія Максим’юк
за матеріалами сайту www.iftourism.com