Нарешті з брендом!

Мова про необхідність створення бренду Яремча ведеться вже кілька років поспіль. Двічі оголошували конкурс на проект бренду міста, однак результату це не принесло. На першому конкурсі було представлено декілька робіт, але жодну з них так і не схвалили, а на другий взагалі не надійшло жодного варіанту. 

Зрозумівши, що конкурсами тут справи не вирішити, адже фахові дизайнери, які можуть дати потрібний результат, зазвичай в них участі не беруть, було прийнято рішення піти іншим шляхом. «На спільній нараді з туристичною радою ми вирішили вивчити досвід в плані створення бренду таких туристичних міст як Львів і Трускавець. Виявилося, що логотипи обох міст розробляв Юрій Крукевич – старший викладач кафедри графічного дизайну Львівської Національної Академії мистецтв. Ми з ним поговорили і запропонували створити бренд для нашого міста», — розповідає начальниця відділу туризму та зовнішніх зв’язків виконавчого комітету Яремчанської міської ради Марина Ланіна. 

Двадцять третього жовтня на зустрічі представників міської влади та проекту «ПРОМІС» Юрій Крукевич вперше оприлюднив своє бачення бренду Яремча. «Коли я почув про завдання створити бренд Яремча, то одразу спитав себе: а яким є це місто? Яремче – це гори, Гуцульщина, курорт. Найпершою прийшла ідея розмістити літери не рівно, а структурно, ніби повторюючи форму гір», — розповідає про початок роботи над логотипом Яремча Юрій Крукевич. Митець бачить наше місто багатим гуцульським мистецтвом, колоритом, тому спробував відобразити це за допомогою піктограм, тісно вплетених в саму назву міста. «Я уявив, що логотип теж має бути багатим, пишним та різноманітним. Піктограми зроблені в стилі традиційних гуцульських орнаментів, але я спробував їх осучаснити за допомогою асиметрії та зробити динамічними за рахунок трансформації», — пояснює автор логотипу. І хоча орнаменти  наче вмонтовані в саме слово «Яремче», їх можна використовувати самостійно. «В логотипі є потрібний набір елементів, необхідний для різноманітного застосування», — стверджує Юрій Крукевич, зазначаючи, що особливо доречно самостійне використання орнаментів буде виглядати на сувенірах. 

Після доопрацювання всіх зауважень та пропозицій, візуалізацію бренду було представлено депутатському корпусу Яремчанської міської ради і 19 грудня, після одноголосного схвалення на сесії міської ради, місто нарешті отримало довгоочікуваний бренд.

«Над проектом ми працювали понад два місяці. Думаю, що зараз відбувається певний історичний момент, адже до цього часу місто не мало бренду. На нас лягає велика відповідальність дати йому життя, використовувати цей логотип у всіх сферах життя міста, за його допомогою робити якнайширшу промоцію нашого краю. Тому ми рекомендуємо використовувати новий бренд міським установам та організаціям, а також підприємцям у своїй продукції», — зауважила Марина Ланіна.

Варто зазначити, що фінансування розробки бренду взяв на себе канадський проект ПРОМІС. Остаточна вартість логотипу та брендбуку поки що не відома.

У сучасному світі для міста надзвичайно важливо мати свій бренд. Як мінімум, він потрібний для того, щоб себе вирізнити та ідентифікувати. Бренд — це диференціація, і створюючи його, ми показуємо, що чимось виділяємося. Це окрема розповідь: тут і візуальна складова, і повідомлення, яке ми прагнемо донести світу, і ідея, яка за цим усім стоїть. І тепер наше місто, нарешті, має свій бренд.

                                                                            Юлія Максим’юк