Культурне життя Яремча

Не перестає дивувати поціновувачів прекрасного наш Музей етнографії та екології Карпатського краю. Одразу дві події, варті уваги містян та гостей Яремча, відбулися в стінах закладу на початку останньої декади цього місяця.

Двадцятого листопада тут відкрили виставку картин художника Петра Грегорійчука, присвячену 105-ій річниці від дня народження митця.

Петро Грегорійчук народився на Снятинщині. Художньої майстерності навчався в Коломиї, Кракові та Варшаві. Творив у різних жанрах: психологічного портрету, пейзажу, натюрморту, багато праці вкладав у жанрово-тематичні картини, охоче працював над історичною тематикою, захоплено експериментував з формою і кольором в абстрактній композиції.

Доньки художника Марічка та Зоряна дуже дбайливо ставляться до батьківської спадщини. Вони випустили каталог робіт Петра Грегорійчука, а також організовують виставки його картин. 

В Яремчі роботи цього художника можна буде побачити протягом місяця.

Наступного дня, після відкриття художньої виставки, в стінах Музею відбулася презентація аудіокниги Петра Шекерика-Донникова «Дідо Иванчік». Це перший і поки єдиний аудіороман, озвучений гуцульським діалектом. Курував проект Василь Юськів, музикант франківського гурту КОРАЛЛІ, голова громадської організації «Арт-Лаб КОРАЛЛІ». Начитав роман Василь Зеленчук, науковий співробітник музею Івана Франка у Криворівні, журналіст за фахом. Озвучення гуцульського роману грантом підтримав Український Культурний Фонд. Запис робили на Верховинщині і робота тривала майже рік. 

Презентація аудіокниги видалася до такої міри цікавою, яскравою та добре спланованою, що навіть дітям (учням загальноосвітньої школи №1) не було часу нудьгувати. 

Після всіх запланованих презентацій, аудіокнига буде у вільному доступі на інтернет-ресурсі You Tube.

                                                                               Наш кор.