Програма розвитку регіону українських Карпат

Двадцятого жовтня 2019 року, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки.

Програму спрямовано на покращення соціального та економічного розвитку українських Карпат, підвищення транспортної доступності окремих гірських територій, в якій охоплено широке коло питань: побудова доріг, створення нових робочих місць, розвиток туризму в регіоні Карпат, зокрема Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської і Чернівецької областей, інформує «Урядовий портал».

Раніше заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода заявляв, що основними напрямами цієї програми будуть:

  • розвиток традиційних і найбільш перспективних для регіону видів господарської діяльності, лісового та сільського господарства;
  • забезпечення екологічної безпеки в регіоні, відновлення лісів та оптимізації структури ландшафтів;
  • збереження історико-культурної спадщини;
  • підвищення транспортної та інформаційної доступності тощо.

«Розвиток гірських територій вже не перший рік є одним з пріоритетів Мінрегіону і Уряду в цілому. Результатом спільної роботи наших фахівців та українських і міжнародних експертів стала Концепція розвитку гірських територій українських Карпат, затверджена Урядом у квітні 2019 року. У розробці цього документу ми використовували кращий європейський досвід Австрії, Словенії, Франції, Швеції, Італії, Іспанії. На більшості наших напрацювань і ґрунтуватиметься майбутня Державна програма», – зазначив В’ячеслав Негода.

Одним із першочергових заходів у рамках майбутньої Державної програми має стати розроблення схеми планування гірських територій Українських Карпат. До цієї схеми входитимуть пропозиції з перспективних напрямів просторового розвитку гірських територій, раціонального природокористування, збереження природної та культурної спадщини тощо.

Ще один важливий момент – це постійний моніторинг розвитку цих територій. Тобто кожен охочий матиме можливість побачити, як розвивається та чи інша територія, як реалізуються проєкти.

                                                                                    З інтернет-джерел