Під знаком туризму

Початок осені видався багатим на події в туристичній сфері. Зокрема, після року роботи без керівника, відділ туризму та зовнішніх зв’язків виконавчого комітету Яремчанської міської ради нарешті отримав свого начальника, — ним стала депутатка Яремчанської міської ради Марина Ланіна. 

Не зволікаючи, пані Марина ініціювала зустріч з дорадчим органом очолюваного нею відділу — Туристичною радою. Під час розмови представники сфери гостинності, які входять до складу ради, вносили різні пропозиції щодо того, як зробити місто цікавішим для туриста та заохотити вийти з тіні підприємців, які надають послуги проживання. Окрім того, було виокремлено ряд питань, які вимагають якомога швидшого вирішення.

Першочерговим завданням для відділу туризму наразі є створення бренду міста. Яремче давно могло скористатися підтримкою проекту ПРОМІС, однак з певних причин цього не зробило. Представники туристичної ради внесли свої пропозиції, які, на їхню думку, допоможуть прискорити процес створення бренду міста.

Також потрібно якомога швидше розробити сайт міста, на якому турист зможе знайти всю необхідну інформацію про відпочинок в Яремчі, починаючи від садиб і закінчуючи анонсами майбутніх подій.

На зустрічі обговорили також і важливе для підприємців питання: використання туристичного збору, який вони сплачують до бюджету міста. Декілька років йде мова про те, щоб ці кошти використовували винятково на потреби туристичної сфери. Однак, чимало депутатів вважає, що це не правильно, бо гроші, отримані від цього збору, витрачаються на що завгодно, окрім туризму. Марина Ланіна зауважила, що цілком поділяє думку підприємців і пообіцяла відстоювати разом з ними цільове використання коштів з туристичного збору. «Підприємець абсолютно правий, коли сумнівається чи варто платити цей збір, якщо кошти витрачають не за призначенням. Ми будемо докладати максимум зусиль для того, щоб популяризувати сплату туристичного збору і спрямовувати всі кошти з нього на розвиток туризму», — запевняє Марина Ланіна.

Те ж стосується і реалізації міської Програми розвитку туризму, яка останніми роками практично не виконується. 

«Сподіваюся, що з призначенням нового керівника відділу туризму, розвиток цієї галузі в Яремчі зрушить з місця. Є чимало проблем, які потребують першочергового вирішення. Одним з найважливіших питань є співпраця з ПРОМІСом: ми не можемо дозволити, щоб всі наші спільні напрацювання залишалися тільки на папері. Спільно з фахівцями канадського проекту напрацьовані маркетингова та туристична стратегії Яремчанщини. Їх потрібно виконувати. Маю надію, що міська влада дійсно розуміє всю важливість ролі туризму, яку він відіграє в нашому регіоні і все ж поставить роботу над його розвитком як пріоритетну. А Туристична рада завжди відкрита і готова до співпраці х тими, хто намагається бути корисним для нашого регіону», — зазначив голова Туристичної ради Яремчанщини Петро Бабчук.

                                                                                                             Наш кор.