Володимир Губарчук продає волонтерську допомогу?

Насиченим видалося друге засідання позачергової тридцять першої сесії Яремчанської міськради. На ньому депутати мали затвердити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який ми сплачуватимемо дві тисячі двадцять першого року. 

Під час обговорення теми виникла суперечка, про яку я, швидше за все, не написала б, якби вона трапилася в будь-якому іншому місці в будь-який інший час. Але, оскільки все відбулося в залі засідань виконавчого комітету Яремчанської міськради, під час сесії, на якій були присутні депутати і представники громадськості, думаю, що мовчати про інцидент не варто.

Напередодні до Яремчанської поліції та на ім’я Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова надійшла заява від секретаря Яремчанської ради Володимира Губарчука, в якій він виклав свої підозри щодо «невідомої злочинної групи, яка засобами залякування, підкупу та силовими методами намагається вплинути та впливає на прийняття рішень органу місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, депутатів та посадових осіб», а також «поширює свій вплив на сфери бізнесу, туризму, підприємництва та громадські організації». В ній секретар називає імена людей, які, на його думку, належать до цього «бандитського Яремча». Далі в заяві описано одну зустріч з цими людьми щодо ставок податку на нерухоме майно, під час якої мали місце певні словесні баталії. За факти пан Губарчук використовує цитати з тієї дискусії і просить, з-поміж іншого, вжити заходів для невідкладного внесення відомостей про початок досудового розслідування за вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань та належно провести досудове розслідування «цього кримінального провадження».

Одним з тих, кого в своїй заяві згадує Губарчук, виявився член Яремчанського міськвиконкому, місцевий підприємець Євген Настенко. Власне він першим вирішив прокоментувати подання секретаря. 

Насамперед Євген Євгенович констатував провалену підготовку до слухань питання про податок на нерухомість. На його думку, сталося це через те, що Володимир Губарчук замість виконання своїх обов’язків займався написанням заяви, згідно якої «у нас не місто, а бандитський Неаполь». Член виконкому поцікавився у Володимира Михайловича, що він особисто зробив для Яремча, перебуваючи чотири роки на посаді секретаря міської ради? «Пан Негрич (член виконкому, який також фігурує в заяві – ред.) з «бандитського угрупування» домовився про гравій на ремонт об’їзної за пів ціни. Ми перекриваємо дах лікарні. Завтра заїжджає техніка з ремонту доріг, про яку ми, «бандитське угрупування» теж домовилися. А що ви зробили? Розсипали по дорозі крадений з ріки шутер і не розрахувалися з людьми? Це ваше досягнення? Мало того, що ви нічого не зробили в місті, так ще й обливаєте брудом тих, хто робить!», — обурювався Євген Настенко. 

Не залишилася поза увагою і земельна ділянка біля Білого мосту, яку Володимир Губарчук отримав як учасник АТО, а згодом її продав. «Ви приватизували землю, обдурили інвестора, взяли в нього кошти, а тепер люди замість того, щоб будувати, бігають по інстанціях. Ви не знали, що ця ділянка в охоронній зоні?», — запитував пан Євген. Секретар у відповідь радить писати скарги до служб, які давали висновки щодо цієї земельної ділянки. 

Ну і, звісно, що не оминули тему участі пана Губарчука в АТО. Євген Настенко перед усіма присутніми в залі депутатами Яремчанської міськради та представниками громадськості заявив про те, що Володимир Михайлович продавав тепловізори, бронежилети та каски. «Безпосередньо мій товариш, якому ви реалізували тепловізор, може прийти і підтвердити це», — продовжував член виконкому. 

Не чекаючи, поки товариш прийде сам, йому прямо із сесійної зали зателефонував Михайло Негрич. Він увімкнув телефон на гучномовець і поставив своєму співрозмовнику одне питання: в кого і за скільки той придбав тепловізор. Відповідь насправді шокувала: «Вова Губарчук мені продав тепловізор за п’ять тисяч доларів. Потім пропонував ще один, спочатку за три, а потім за дві тисячі, але я відмовився, бо вже мав один», — лунало з динаміку телефону.

Сказати, що під час прослуховування відповіді завмерли всі – нічого не сказати! Та контрасніше на цьому фоні прозвучало питання депутатки Марії Семенишин: «Нам це все треба?»… 

Володимир Губарчук, звісно, одразу перейшов у захист: «Маєте факти, що я вкрав – подавайте до Служби безпеки. Це моя власна річ і я роблю з нею все, що хочу. Хто там собі здогадується, що це волонтери (подарували — ред), то помиляєтеся!».

Радник міського голови Петро Панько, прізвище якого теж вказане у поданій Губарчуком заяві, нагадав усім, що волонтери збирають по крупинках кошти, щоб мати змогу купити нашим воїнам тепловізори. Тому, на думку Петра Васильовича, будучи в зоні проведення АТО і маючи тепловізор в руках, Володимир Михайлович мав залишити його хлопцям, які продовжують воювати з ворогом, а не продавати його тут. Прокоментував радник і факт подання заяви секретаря міської ради. «До вас прийшов член виконкому. Зрештою, до вас прийшли ваші виборці, яких ви маєте вислухати і пояснити все, що потрібно. Якщо ви боїтеся своїх виборців і пишете на них заяви, то навіщо ви йшли в депутати, навіщо ставали секретарем?», — запитав він у Володимира Губарчука, однак відповіді так і не отримав. 

Насправді історія з продажем тепловізора мусувалася давно. Подейкують, що саме через неї минулого року Губарчука «попросили» піти з посади голови Яремчанської спілки АТО. Хлопці, які перебувають в цій організації, в приватних розмовах підтверджують цю інформацію. Вони не хотіли виносити сміття з хати, однак шила в мішку ще ніхто не втаїв. 

Кажуть, це був дуже цінний тепловізор, його вартість становила близько двадцяти п’яти тисяч євро. І отримав його Володимир  Губарчук в зоні АТО. За словами людей з оточення пана Володимира, пристрій підрозділу, в якому служив Володимир Михайлович, разом з іншим військовим облаштуванням подарувала одна заможна киянка. В Україні добровільна благодійна допомога військовим називається саме волонтерською, як би не намагалися виставити це інакше… І те, що рік тому пан Губарчук відвіз на передову свого позашляховика на «бляхах» та той другий, непроданий тепловізор, багато хто сприймає не інакше, як відкуп.

Загалом ситуація вийшла доволі неоднозначна. Яке вона матиме продовження і чи матиме його взагалі – покаже час. Думаю, своє слово повинні сказати депутати та члени міськвиконкому, адже в цьому випадку йдеться про репутацію людини, яка займає посаду секретаря Яремчанської міської ради. 

 

                                                                                                 Юлія Максим’юк