Fun Karpaty Dynafit Trail

Сміливці, які вирішили випробувати власну витривалість багнюкою, струмками, поваленими деревами та хащами, провели перші травневі вихідні, взявши участь у Гірському марафоні Fun Karpaty Dynafit Trail. 

Це вже третій марафон, який відбувається на Яремчанщині, організований командою Fun Karpaty Travellers company. Уперше, три роки тому, він відбувся у Яремчі, минулого року – у Ворохті, а цього року змагання проходило в урочищі Піги (с. Татарів). Стартувати в трейлі вирішило близько трьохсот бігунів з України, Білорусі, Польщі, Литви, Німеччини та навіть Америки. «Тенденція щороку покращується: маємо більше учасників, партнерів, багато людей проявляють зацікавлення до цього дійства. Це вже не просто забіг, а цілий фестиваль», —зазначає один з організаторів марафону Богдан Фаштрига.

Змагання з бігу по гірській місцевості відбувалися на трьох дистанціях: 18, 35 та 59 кілометрів. Результати жінок та чоловіків оцінювали окремо. Одна з учасниць, киянка Оксана Огієвич розповідає, що вирішила випробувати свої сили в короткій дистанції: «Це в мене другий гірський забіг. Після першого настільки сподобався трейл, що зараз його бігаю більше ніж по асфальту. Дистанція сприймається психологічно легше, швидше як пригода. Я не думаю про темп, а насолоджуюся моментом», —  каже учасниця.

Цього року трейл вперше бігли близько ста п’ятдесяти учасників АТО. Яремчанська спілка ветеранів АТО організувала побратимам відповідний прийом. «До нас приїхали хлопці з усієї України. Маємо їх пригостити за нашими гуцульськими традиціями: баранчиком, банушем з бринзою!», —ділиться планами заступник голови Яремчанської спілки ветеранів АТО Ігор Липко. 

«У хлопців, які приїхали з Києва, Херсона чи Миколаєва, вигляд наших гір викликає шок. Багато з них жодного разу не були в Карпатах, тому вони дуже задоволені. І надзвичайно приємно, що наші АТОвці настільки енергійні, що можуть пробігти 20-30-60 кілометрів. Ми вміємо не тільки воювати, а й спортом займатися», — резюмує Ігор Липко.

Організатори забігу відзначили відкритість Татарівського очільника Олега Дзем’юка до співпраці та його бажання допомагати у підготовці марафону. За словами Богдана Фаштриги, за весь період їхнього досвіду організації трейлів, власне у Татарові була найкраща співпраця на рівні «організатори – місцева влада». У коментарі нашій газеті Олег Дзем’юк  зауважив, що усуватися від участі в організації таких змагань було б нерозумно. «Приємно, що марафон проходить саме в Татарові. Ми розуміємо, що живемо у відпочинковій зоні, куди приїжджає багато людей, тож зайвої реклами для Яремчанщини не буває. Тому з радістю відгукнулися на пропозицію організаторів, і з нашої сторони зробили все, що могли», — каже сільський голова.

Важливість підтримки таких проектів розуміє і Андрій Дзвінчук. Громадська організація «Інститут розвитку Яремчанського краю», яку він очолює та його мережа центрів гірськолижного спорядження «Dzvin-Ski» виступили партнерами Гірського марафону Fun Karpaty Dynafit Trail. «Такі події стають окрасою нашого туристичного регіону, рекламують прекрасні гори, і разом з тим гартують дух та силу волі до перемоги, пропагують здоровий спосіб життя. Вони мають виховний характер для наших дітей та молоді, які наочно бачать живий приклад результату щоденної праці людини над собою. Ми колись дивувались, як древній спартанець міг після важкого бою пробігти 52 км, щоб звістити свій народ про перемогу над ворогом. Тепер можемо це бачити особисто. 

ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» всіляко підтримує такі заходи. Ми вважаємо їх частиною подієвого туризму. В марафоні беруть участь близько трьохсот учасників, яких супроводжують щонайменше триста осіб.  Кожен з них тут залишить як мінімум 700-1000 гривень за проживання, харчування та інші супутні послуги. Нескладні підрахунки показують, що проведення ось такого марафону за два дні приносить зиск регіону (нашим місцевим підприємцям та їхнім працівникам) у вигляді 1-2 млн гривень. 

Марафони, фестивалі та інші туристичні події сприяють збільшенню кількості туристів та розвитку нашого регіону» — зазначив Андрій Дзвінчук.

На фініші забігу на учасників чекали смачні страви, приготовані на вогні, які допомагали відігнати втому, та цікаве спілкування в колі однодумців- поціновувачів гірського бігу. І, судячи з відгуків, ті, хто брав участь в цьогорічному Fun Karpaty Dynafit Trail, вже відтепер з нетерпінням очікуватимуть оголошення про старт реєстрації на наступний марафон. 

                                                                                               Юлія Максим’юк