Як звітували мер із секретарем

 У День соборності жителі Яремча отримали чудову нагоду дати собі відповідь на вічне питання «Що робить влада в цьому місті?». Про свою діяльність за 2018 рік перед громадою звітували міський голова Яремча Василь Онутчак та секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук. 

Місцем проведення цієї важливої у політичному житті Яремча події було обрано Будинок культури. Не знаю, можливо того дня було запропоновано спеціальний робочий графік для організацій та установ міста з нагоди свята (хоча якогось розпорядження з цього приводу знайти не вдалось). Однак 22 січня о 13:00 годині всі працівники бюджетної сфери та керівники комунальних установ Яремча сиділи у залі Будинку культури. Натомість, людей, не задіяних в державній службі, було напрочуд мало. Звісно, за бажання цей факт можна списати на пасивність громади, мовляв, «не цікавляться наші люди життям міста». Але як любить казати відомий висміювач сучасного політикуму Майкл Щур, тут є одне «але». Оголошення про звіт міського голови з’явилося на сайті міськради буквально за добу до самої події, хоча я очікувала його побачити ще минулого тижня. Власне, саме тому сміливо можу припустити, що такий пізній анонс був не випадковим явищем. Значно легше звітувати перед людьми, які в міру своєї підлеглості та причетності до структури, не будуть ставити зайвих, незручних питань. Ну погодьтеся, є в нас таке явище, і воно досить поширене.

Тепер щодо звіту голови. На відміну від попередніх років, цього разу для візуалізації доповіді Василя Онутчака використали слайд-шоу з графіками та фотографіями. Очільник Яремча, як завжди, чітко оперував цифрами та даними, іноді звертаючись до керівників відділів-управлінь для уточнення якихось деталей. Зі слів голови стало зрозуміло, що ми не виконуємо власний бюджет, проте успішно освоюємо кошти обласної та державної казни. Розповідав пан Онутчак також про ремонти в лікарні, школах, реалізацію реформ охорони здоров’я та освіти. Згадав мер і про проблемні питання. Зокрема, Василь Васильович озвучив своє занепокоєння щодо сумнівної довговічності майбутнього капітального ремонту об’їзної дороги. Оскільки під час прокладання водовідведення він мав змогу бачити глину, як основу дороги, яку колись навезли і втрамбували в цьому районі, через що «був просто шокований».

Також мер проінформував присутніх про те, що в міській раді плекають надії вже до кінця цього року знайти порозуміння з іншими населеними пунктами Яремчанщини щодо об’єднання в єдину територіальну громаду. Виконання важливої місії поклали на важковаговика місцевого політикуму Юрія Бодоряка, тому Василь Васильович сподівається, що майбутня Яремчанська ОТГ ще встигне скористатися вигодами, які пропонує мінрегіонбуд всім добровільно створеним ОТГ. 

Були на зустрічі моменти, коли мер працював на випередження. Розуміючи, що якась тема може викликати зайві питання, він одразу починав говорити про опонентів як про соратників. Такий психологічний прийом я зауважила у кількох випадках. Зокрема, під час обговорення розвитку туризму на Яремчанщині, адже не секрет, що у мерії та представників туристичного бізнесу існують суттєві розбіжності у поглядах щодо необхідності вкладання коштів у розвиток туристичної привабливості регіону. 

Загалом звіт був схожий більше на статистичну доповідь спеціаліста статуправління, ніж на звіт очільника міста. Ми не почули жодного слова про здобутки та досягнення, яким наше місто має завдячувати діяльності міського голови за 2018 рік. Мер дякував тим, хто доклав зусиль для залучення коштів державного, обласного бюджетів для розвитку Яремча. Очевидно, міський голова все-таки щось та й робив. Наприклад, особистими розпорядженнями роздавав соціальну та матеріальну допомогу. Переважно це були суми в розмірі 500-1000 грн, але чим тобі не непрямий підкуп виборця?! Також мер не обходить стороною й питання преміювання себе та своїх соратників. Звісно, премії — це добре! Але їх надають за особливі досягнення, наднормову працю, підвищення результативності роботи. Шкода, що міський голова не озвучив і словом про це все. Говорив тільки про проблеми…

Якщо підсумувати все сказане, а точніше зроблене міським головою протягом 2018 року, то складається враження, що цей об’єм роботи можна виконати за якихось максимум 2-3 місяці. Тому мимоволі закрадається логічне питання: чим саме займався наш мер решту часу в році?

А от секретар Володимир Губарчук того дня ще до звіту став місцевим ньюзмейкером №1. Деякі обласні новинні сайти поширили інформацію про те, що він як «чиновник Яремчанської міськради виділив собі земельну ділянку в рекреаційній зоні». Однак пан Губарчук не скористався нагодою, щоб якось спростувати цей факт.

Оскільки Василь Онутчак у своєму виступі відзвітував про роботу всієї міської влади, Володимиру Михайловичу залишилося зосередитися тільки на своїй депутатській діяльності. Адже «Василь Васильович і так все сказав, а ми працюємо разом і в певних питаннях переплітаємося». Розповівши про всі роботи, які проведені на «участочках-діляночках-місточках» ввіреного йому округу, Володимир Михайлович подякував всім за плідну співпрацю та попросив «не ділитися на правих-лівих», а спільно розвивати край. Утім, такі цілком миролюбні гасла не врятували секретаря від критики, яка все-таки пролунала на його адресу. Присутній на звіті житель Яремча Олександр Мицак у своєму емоційному виступі звинуватив Володимира Губарчука у неправомірних діях щодо земельної ділянки, яку орендував покійний батько чоловіка, при цьому порівнявши секретаря з Путіним. І щось мені підказує, що ця історія ще матиме продовження…

 

                                                                                                           Юлія Максим’юк